Pro někoho je udržitelnost jen dobrý marketingový nástroj, pro jiné se stala skutečnou misí. Vybrali jsme jedenáct českých projektů, které mají udržitelnost pevně zakotvenou ve svých hodnotách a svým podnikáním mohou inspirovat i ostatní k udržitelné odpovědnosti.
Odkaz na celý článek najdete zde.
Proč jsme vybrali Devinn?
Kromě svých aktivit na poli produktového vývoje v sektoru automotive, ve kterém se zaměřuje především na elektromobily, se společnost Devinn se sídlem v Jablonci nad Nisou a vývojem v Mladé Boleslavi začala zaměřovat také na vodíkové technologie.
Tým okolo zakladatelů Věry a Luboše Hajských se zabývá především využitím vodíku coby nosného energetického prvku, díky kterému lze energii dostat na místa, kam nevedou žádné kabely, nesvítí zde slunce, nefouká vítr a netečou řeky.
Za tímto účelem společnost vyvinula speciální prototyp vodíkového generátoru H2 Base. S ním se v letošním roce již podruhé vydala na festival Rock for People, kde byla čistá síla vodíku schopna utáhnout provoz jedné ze stagí, na které se v netradiční řečnické poloze představil například i hudebník Vladimir 518.
Plánem je technologii, která je prozatím stále ve fázi prototypu, i nadále testovat na festivalech a dalších akcích po celé Evropě. Na trh však chce Devinn generátor dostat již v brzké době, a to hned v několika výkonnostních variantách.
H2Base ovšem není jedinou iniciativou firmy na poli vodíkových technologií. Devinn, založený v roce 2014, je jednou ze společností, které kopřivnické automobilce Tatra pomáhají s vývojem vodíkem poháněného nákladního vozu. Mezi nejnovější projekty společnosti pak patří také unikátní, na dálku ovládané, vozítko H2BOT, které dokáže zaparkované elektromobily nabíjet energií z vodíkového článku.
Devinn tak otevírá Českou republiku technologii, která by mohla v budoucnu nést na svých bedrech energetickou revoluci rozpoutanou nejen v sektoru dopravy, ale i dalších oblastech, kde bude vodík dávat smysl.
Zobrazit všechny